ادامه مطلب

تاریخ ایجاد: یک شنیه 23 شهریور 1394 تعداد بازدید: 2973 تعداد نظرات ارسالی: 1 نویسنده: host
کسب درآمد از برنامه نویسی

کسب درآمد از برنامه نویسی

حتما  هم به عنوان یک برنامه نویس دوست دارید ازدانشی که دارید کسب درآمد کنید. دانشی که شاید برای یادگیریش زحمت زیادی کشیده وماه و سال ها تمرین کرده اید و حالا خود را لایق یک درآمد خوب از آم می دانید.همچنین ممکن است بدانید برنامه نویسی یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان است، پسچرا  نتوانید از راه برنامه نویسی کسبدرآمد کنید. شاید پیش از این راه های زیادی را امتحان کرده اید اما موفق نبودهاید. ما قصد داریم در این مقاله تمامی راه های کسب درآمد از برنامه نویسی را بررسیکنیم و به  یاد دهیم که چگونه میتوان ازبرنامه نویسی کسب درآمد کرد. پس با ما همراه باشید.

کارمند دیگران شوید

درحال حاظر شرکت های زیادی وجود دارند که نیاز به برنامه نویس دارند و تعداد بسیاریآگهی استخدام و جذب برنامه نویس وجود دارد. میتوانید به عنوان یک کارمند که کارش برنامه نویسی است در  آنجا کار کنید وحقوق ماهیانه دریافت کنید. در حال حاظر برای کارمندان برنامه نویس حقوق بین ۱ تا ۵میلیون تومان مرسوم است. به عقیده خیلی ها اینجا نقطه مرگ یک برنامه نویس است و بهازای حقوق کم، کارفرما از  کار زیادیمیخواهد و ذات کارمندی در  آشکار می شود ودرجا خواهید زد. اما نگاه من به کار به عنوان برنامه نویس در این شرکتها به گونهدیگری است. اولا استخدام در این شرکت ها به سه گونه است:

گروهاول از  تمام کارهایی را میخواهند که خودنمی توانند انجام دهند و در واقع میخواهند گروه خود را به نوعی با  تکمیل کنند.

گروهدوم از  میخواهند همان کاری که خودشاندارند انجام میدهند را انجام دهید و در واقع میخواهند صرفا تعداد افراد گروه خودرا افزایش دهند

واما گروه سوم هر آنچه که خودتان هستید را میخواهند البته در چارچوب تیمشان و میخواهند گروه خود را گسترش دهند.

حالاقضاوت با خودتان کدام نوع بهتر است.

بیاییدبا دید مثبت نگاه کنیم، اگر بتوانید در یک گروه و تیم خوب کار کیند، در جا که نمیزینید هیچ، خیلی هم میتواند باعث پیشرفتان شود، حقوق ثابت دارید و اسم شرکتی که دران کار میکنید به عنوان یک اعتبار در رزومه تان می درخشد.

 تدریس کنید

تعدادانشجویان و کارآموزانی که می خواهند برنامه نویسی یاد بگیرند خیلی زیاد است. شایدآنها هم میدانند بعدها میتوانند از دانشی که کسب میکنند درآمدزایی کنند. اگر بهتدریس علاقه مند هستید فرصت برای  فراهماست، میتوانید در یک آموزشگاه و یا بصورت خصوصی تدریس کنید. در حال حاظر زبانهایبرنامه نویسی جاوا، پایتون، پی اچ پی و سی شارپ بیشترین تقاضا برای یادگیری رادارند. میتوانید خودتان را به یک آموزشگاه معرفی و در آنجا شروع به تدریس کنید.درآمد از طریق تدریس در آموزشگاه به عوامل زیادی مثل تعداد هنرجویان ، اعتبار ،اعتبار اموزشگاه و…بستگی دارد اما بطور میانگین بین ۵۰۰ تا ۲ میلیون تومان درامد خواهید داشت. اگر هممیخواهید بصورت خصوصی تدریس کنید باید حتما خودتان را خوب مطرح کیند، برای خودتانتبلیغ کنید و شاگرد جذب کنید. درآمد تدریس خصوصی نسبت به تدریس در آموزشگاه بهتراست. اما پیدا کردن شاگرد آن هم تمام سال کار راحتی نیست که بتوانید روی درامد آنبصورت دائم حساب باز کنید. بعضی مواقع حتی آموزشگاه ها هم شاگردی ندارند. امااگر  بتوانید خود را به عنوان یک استادمعتبر برنامه نویسی مطرح کنید و استمان آوازه شود، مطمئن باشید خیلی ها برای تدریسبا  تماس خواهند گرفت.

 پروژه های دانشجویی بنویسید

یکیاز کارهایی که اکثر برنامه نویسان در دوران دانشجویی و یا چند سال بعد از فراغت ازتحصیل نیز برای کسب درآمد انجام میدهند، نوشتن پروژه های برنامه نویسی دانشجوییبرای همکلاسی هایشان و یا ترم پایینی ها است (شاید هم سایر دانشجویان). هرچند ذاتاینکار درست نیست اما به  به عنوان یکبرنامه نویس کمک زیادی میکند تا خودتان را با انجام پروژه ها و تمرین های برنامهنویسی مختلف پخته تر کنید. در آمدش هم برای دوران دانشجویی تان بد نیست. اماهمان طور که اشاره کردم این کار برای دوران دانشجویی و یا چند سال بعد آن مناسباست و آینده تضمینشده ای برای  ندارد.

 اپلیکیشنبنویسید و بفروشید

ایدهای که در ذهن دارین را تبدیل به یک برنامه و اپلیکشن واقعی کنید. فرقی نمیکند  یک طراح یا برنامه نویس سایت هستید،یا برنامه نویس دسکتاپ و یا برنامه نویس موبایل. میتوانید برای برنامه ای که نوشتید کمی تبلیغ و بازاریابی کنید و یک برنامهرا، به چندین نفر بفروشید. درآمدی که  ازاین راه بدرست می آورید خیلی  بیشتر از راههای دیگر باشد اما در این روش من این راه قبول ندارم که هرچقدر تلاش کنید همان قدرپول بدست می اوردید. چون تعداد مشتریان واقعا متفاوت است.

بهعنوان یک طراح و برنامه نویس سایت  چندیننمونه کار بسازید و انها را به عنوان نمونه به دیگران نشان دهید و مشتری جذب کنید.درآمدش بد نیست اما هم تعداد مشتریان خیلی زیاد نیست و هم تعداد زیادی همکارخواهید داشت.

بهعنوان برنامه نویس دسکتاپ   برنامه هایی کهساخته اید را به عنوان نمونه به دیگران مثلا موسسات، شرکت ها، افراد و …نشان دهید و برای خودتان مشتری بگیرید. حقوق و میزان درآمد این کار نیز بد نیست.

امااگر  یک برنامه نویس موبایل باشید خیلی بیشتراز اینها  درآمد کسب کنید. زیرا تعدادمشتریانی که با انها مواجه هستید خیلی بیشتر از حالات قبلی است. ما قبلا در «بررسیدرآمد برنامه نویسان ایرانی اندروید» با آوردن نمونه هایواقعی میزان درآمد برنامه نویسان موبایل را تا حدی بررسی کرده ایم. پس در حال حاظربرنامه نویسان موبایل با همان قدر تلاش درامد خیلی بیشتری می توانند کسب کنند،علتش هم فقط بخاطر تعداد زیاد مشتریان آنهاست.

 فریلنسر(آزادکار) شوید

یکیاز چیزهایی که هر برنامه نویس از آن لذت می برید این است که به میزان تلاشی که میکند درآمد کسب کند و خیلی از برنامه نویس ها هم دوست دارند برای خودشان و مستقلکار کنند. آزاد کار یا فریلنسر شدن   را بههر دو حالت که گفتم برساند. هر روز پروژه های برنامه نویسی زیادی در سایت هایمختلف برای اجرا به مزایده گذاشته میشود. به عنوان یک برنامه نویس میتوانید این پروژه ها را انجام دهید. تعداد ایننوع پروژه ها روز به روز بیشتر می شود . می تونید با تلاش خودتون درآمد خوبی از این راه کسب کنید، در حالی که برایخودتون هم دارید کار میکنیئ.

 فیلمهای آموزشی تولید کنید

شایدباورتان نشود تا چند سال دیگه ویدیو به عنوان محبوبترین نوع محتوا شناخته خواهدشد.  خودتونتصور کنید خوندن متن راحتره یا دیدن فیلم؟ کدوم میتونه مفهوم رو راحت برسونه؟ در اکثرمواقع دیدن فیلم خیلی لذت بخش تر از خوندن متن است. بدون تردید آینده محتواهایاینترنتی رو هم ویدیوها تشکیل می دهند. در حال حاظر هم خیلی ها دوست دارند برنامهنویسی را از طریق دیدن فیلم یاد بگیرند. پس فرصت برای کسب درآمد فراهم است.  میتونید با تولید فیلم های آموزش برنامه نویسیو فروش آنها درآمد خوبی کسب کنید. علاوه بر این، این روش خیلی میتونه یه معروفشدن  هم کمک کنه. چون فیلمی که در بستراینترنت قرار میگیره هزاران نفر اون رو خواهند دید. اگر قراره فیلم ضعیفی صرفابرای کسب درآمد درست کنید پیشنهاد میکنم اساسا تولید رو بزارید کنار چون بزودیبدنام خواهید شد. اما اگر بتونید محتوی خوب تولید کنید درآمد و معروفیتی که از اینراه میتونید بدست آورید خیلی عالی خواهد بود.

 و اما نکته آخر

اگرقبلا تمام این راه ها رو آزمایش کردید و به نتیجه مطلوب نرسید، نگران نباشید ودوباره تلاش کنید چون استمرار یکی از قدم های موفقیت هست. اما ما هم برای  یک پیشنهاد ویژه داریم. اگر فکر میکنید واقعااستعداد برنامه نویسی دارید و دوس دارید با کار و تلاشتون این رو ثابت کنید حتماصفحه همکاری با آسایاد رومطالعه کنید. ما فرصت های خوبی رو برای استعدادهای جوون فراهم آوردیم و مایلیمبا  بیشتر آشنا بشیم.

منبع : آسایاد

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد