ادامه مطلب

تاریخ ایجاد: شنبه 17 اردیبهشت 1393 تعداد بازدید: 3603 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: host
پردرآمدترین مشاغل دنیا!


برنامه نویس ها، به طور متوسط 90060 دلار در سال در آمد دارند.البته این تنها میانگینی از کل افراد شاغل در این بخش است.
به گزارش نماینده به نقل از خبرآنلاین، زمانی که عصر، عصرارتباطات و تکنولوژی باشد، مشاغل مربوط به ارتباطات و تکنولوژی هم مسلما جز بهترینو پردرآمد ترین شغل های دنیا به حساب می آیند. به حساب می آیند و جایگزین مشاغلیمانند پزشکی و مهندسی که تا سال ها و قرن ها گوی سبقت را از دیگر مشاغل ربوده اند،می شوند. البته شاید چنین جایگزینی در ایران و دیگر کشور های در حال توسعه تاسالیان بعد هم اتفاق نیفتد اما براساس آخرین آماری که وزارت کار آمریکا اعلامکرده، ۲۰ شغل برتر دنیا در سال ۲۰۱۴ معرفی شده که توسعه‌دهنده نرم‌افزار یا همانبرنامه نویسی در رتبه اول و تحلیل گر سیستم کامپیوتر در پله بعدی قرار گرفته است.به این ترتیب، دیگر در صدر جدول برترین مشاغل دنیا، پزشکی دیده نمی شود و دندانپزشک ها هم به رتبه سوم نزول کرده اند.

براساس این گزارش،برنامه نویس ها، به طور متوسط ۹۰۰۶۰ دلار در سال در آمد دارند. البته این تنهامیانگینی از کل افراد شاغل در این بخش است. به عبارتی ده درصدی که درآمد بالایی دراین شغل دارند، حدود ۱۳۸۸۸۰ دلار در سال به دست می آورند. این صدرنشینی شغل برنامه نویسی وحاکمیت عصر اینترنت تا جایی پیش رفته که پیش بینی می شود تا قبل از سال ۲۰۲۲ ، حدود ۱۴۰ هزار شغل جدید مربوط به توسعه نرم‌افزار ایجادشود.

علاوه بر برنامه نویسها، آنهایی که تحلیل گر سیستم های کامپیوتری هستند در جایگاه دوم جدول نشسته اند.تحلیل گرها، با طراحی تکنولوژی، مسایل و تحلیل‌های مربوط به آن سر و کار دارند تاجاییکه به آنها دانشمند داده ها هم گفته می شود. البته این شغل هم مانند شغل قبلیآن طور که باید و شاید در ایران و کشورهای همتای آن جا نیفتاده. چرا که اصولاتحلیل گر سیستم کامیپوتری، برای تجارت شرکت های بزرگ، اقدامات خیلی مهم و مفیدیانجام می دهد. این مفید بودن هم تا جایی است که یک فرد می تواند با داشتن این شغلسالانه به طور متوسط، ۸۳۸۰۰ دلار در آمد داشته باشد. البته براساس گزارش وزارت کار آمریکا،غول تحلیلگر های سیستم کامپیوتری، در بالاترین حد درآمدی این شغل، سالانه ۱۲۲۰۹۰ دلار به دست می آورد. با این حال، آن طور کهپیش بینی شده، به دلیل رشد تجارت و رقابت بین شرکت ها، تا سال ۲۰۲۲، درآمد این گروه شغلی تا حدود ۲۴.۵ درصد رشد خواهد داشت. 

 ۲۰ شغل برتر دنیا

۱

 توسعه دهنده نرم‌افزار

۲

 تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری

۳

 دندانپزشک

۴

 سر پرستار

۵

 داروساز

۶

 پرستار رسمی

۷

 متخصص فیزیوتراپی

۸

 پزشک متخصص

۹

 توسعه دهنده وب

۱۰

 متخصص بهداشت دهان و دندان

۱۱

 تحلیل‌گر امنیت اطلاعات

۱۲

 مدیر پایگاه داده‌ها

۱۳

 دستیار پزشک متخصص

۱۴

 کار درمانگر

۱۵

 تحلیل‌گر پژوهش‌های بازار

۱۶

 متخصص علوم آزمایشگاهی

۱۷

 دستیار متخصص فیزیوتراپی

۱۸

 مهندس عمران

۱۹

 مهندس مکانیک

۲۰

 دامپزشک


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد